kobieta leżąca na stole do masażu i ręce dotykające jej twarzy
Zdrowie i uroda

Czym jest i jak działa masaż kobido

Masaż kobido to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu wykonywany przez wykwalifikowaną osobę. Wywodzi się z Japonii i jest nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Zobacz, na czym polega masaż kobido, czy będzie dobrym wyborem dla Ciebie, a także jakich efektów możesz się spodziewać!

Na czym polega i jak działa masaż kobido?

Kobido pochodzi z XV wieku, a stworzony został na życzenie ówczesnej cesarzowej. W języku japońskim oznacza dosłownie „stary sposób na piękno”. Istotą tego masażu jest działanie na głębokie struktury skóry, zarówno manualnie, jak i poprzez kosmetyki użyte do masażu. 

Kobido jest dość złożonym masażem. Składa się z kilku etapów i aż 48 różnych technik. Jest rodzajem rytuału i musi się odbywać wg ścisłych reguł. Wymaga też od masażysty dużej wiedzy merytorycznej nt. budowy mięśni, powięzi czy skóry, a także opanowania bardzo precyzyjnych i trudnych ruchów rąk. 

Etap 1. masażu kobido polega na demakijażu skóry twarzy, a następnie na jej odprężeniu i relaksacji. Ma to na celu rozluźnienie struktur twarzy, szyi i dekoltu. Kolejnymi etapami są drenaż limfatyczny, lifting twarzy oraz akupresura twarzy. Można więc powiedzieć, że kobido polega na rozluźnieniu mięśni twarzy, by następnie je wymodelować. 

Masaż kobido bazuje na szybkich i intensywnych ruchach rąk masażysty, a najpopularniejsze techniki obejmują m.in. szczypanie, pociąganie czy ugniatanie. Choć ten rodzaj masażu jest intensywny nie powinnaś czuć bólu podczas sesji, a jedynie odczucie granicy bólu

Jak działa masaż kobido?

Kobido to naturalna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej, np. botoksu czy zastrzyków z kwasu hialuronowego. Regularnie wykonywany zabieg daje efekt naturalnego odmłodzenia, uelastycznienia, rozjaśnienia i odżywienia skóry twarzy, a także poprawy kontury i owalu twarzy. Wszystko to dzięki temu, że:

  • Podczas kobido uwolnione zostaje napięcie z mięśni, co wygładza zmarszczki mimiczne
  • Manualny lifting pobudza krążenie krwi i sprzyja produkcji elastyny i kolagenu w skórze
  • Drenaż limfatyczny pomaga pozbyć się toksyn, zanieczyszczeń i nadmiaru wody ze skóry. 

Masaż kobido ma także znaczenie prozdrowotne. Otwiera drogi oddechowe, co może pomóc przy problemach z zatokami. Łagodzi też bóle głowy i problemy z bezsennością. Łagodzi stres i skutki zmęczenia.  

Przeciwwskazania do masażu kobido

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia masażu kobido są:

  • aktywny trądzik,
  • gorączka,
  • rany lub otarcia skóry,
  • nieleczone nadciśnienie tętnicze,
  • inne zabiegi kosmetyczne wykonywane niedługo przed kobido,
  • cera naczynkowa. 

Jak długo trwa, ile kosztuje i jak często trzeba powtarzać?

Sesja masażu kobido trwa około 60-90 minut. Koszt zależy od doświadczenia masażysty oraz renomy salonu kosmetycznego i średnio wynosi ok. 250 zł

Efekty masażu zobaczysz już po pierwszej wizycie, ale jeśli nie powtórzysz zabiegu, to pierwsze efekty szybko znikną. Przyjmuje się, że dla stałego efektu należy wykonać około 10-12 zabiegów z częstotliwością minimum 1 raz w tygodniu – a najlepiej 2 razy w tygodniu – po czym dla utrzymania efektu wykonywać masaż np. 1 raz w miesiącu. 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *