2 kobiety rozmawiające na kanapie, wyglądające na terapeutę i pacjenta
Inne,  Zdrowie i uroda

Totalna biologia – czym jest i jak może Ci pomóc?

Popularny w ostatnim czasie hit medycyny alternatywnej ma tak samo wielu zwolenników, jak i przeciwników. Totalna biologia głosi, że przyczyną chorób są te konflikty obecne w naszej psychice, których dotąd nie rozwiązaliśmy na poziomie świadomym. Dziś opowiadamy, na czym dokładnie polega totalna biologia i jak może Ci pomóc. 

Na czym polega totalna biologia?

Główną koncepcją tej dziedziny medycyny alternatywnej jest przekonanie, że choroba nie jest błędem natury, ale sposobem mózgu na przetrwanie. Mózg jest organem doskonałym biologicznie i bez jego zawiadywania nie mogą w organizmie rozwinąć się żadne komórki chorobowe, tak samo jak nie cofną się one, jeśli mózg tego nie postanowi. 

Mechanizm zapadania w chorobę polega więc na tym, że jeżeli nasza świadomość nie jest w stanie dłużej zajmować się daną treścią, która pojawiła się w naszym życiu np. traumą, żałobą, problemami w związku, utratą pracy mózg odciąży umysł świadomy i przesunie problem do podświadomości, która następnie zamanifestuje go na poziomie fizycznym, np. pod postacią choroby.

Co ważne, niektóre nasze programy, konflikty i przekonania są przekazywane w rodzie z pokolenia na pokolenie, a więc dziedziczymy je po przodkach. Programy chłoniemy też głównie od matki w newralgicznym dla każdego człowieka okresie nazywanym Projekt/Cel. Okres ten trwa w sumie 36 miesięcy i składają się na niego:

  • 9 miesięcy przed naszym zapłodnieniem,
  • 9 miesięcy ciąży,
  • 18 miesięcy po naszych narodzinach. 

Dlatego geneosocjogramy, liczby urodzeniowe członków rodziny czy analiza dziejów życia przodków to ważne narzędzia, z którymi pracuje totalna biologia. 

Jak uwalniany zostaje konflikt?

Twórca totalnej biologii, Gilbert Renaud, twierdzi, że 60% problemów fizycznych zostaje uzdrowionych poprzez samo uświadomienie sobie, jaki konkretnie konflikt w nas obecny wywołał dany mechanizm chorobowy

W totalnej biologii mówi się, że „jesteśmy tak chorzy, jak nasze tajemnice”. Oznacza to, że konsultant biologii totalnej ma pomóc Ci zidentyfikować to, co zostało zepchnięte do podświadomości, zamiecione pod dywan, aby zapewnić Ci biologiczne przetrwanie. W totalnej biologii nazywa się to odkrywaniem tzw. martwego pola. 

Aby to zrobić, sesję biologii totalnej rozpoczyna wypełnienie kwestionariusza, w którym uzupełniasz wszystkie swoje dolegliwości i problemy natury fizycznej, a następnie ważne dla Ciebie okresy w życiu, np. kiedy czułaś wyjątkowo silne lub ważne emocje. Na podstawie Twojego formularza, terapeuta z doświadczeniem będzie wiedział, jakie pytania Ci zadać, by dojść do praprzyczyny konfliktów powodujących choroby. 

To właśnie zadawanie pytań jest metodą pracy konsultantów totalnej biologii. Zdarza się, że wystarczy jedno celnie zadane pytanie, by klient uświadomił sobie program, który obecny był w jego umyśle podświadomym. Poprzez zadawanie pytań konsultant totalnej biologii ma pomóc klientowi na samodzielne odkodowanie własnych konfliktów

Nie zawsze wystarczy samo uświadomienie sobie konfliktu. Czasem problemy są złożone lub głęboko osadzone w podświadomości, tak że uwolnienie danego konfliktu wymaga dodatkowych narzędzi, np. napisania listów uwalniających

Przykłady konfliktów, z którymi pracuje totalna biologia

Totalna biologia pracuje z chorobami, ale także mniej poważnymi urazami i dolegliwościami, a nawet z natręctwami czy innymi zachowaniami, które w jakiś sposób są dla nas niekomfortowe. 

Na przykład jeśli Twoje malutkie dziecko bardzo często płacze w nocy, tak że nikt z domowników nie może spać, konsultant totalnej biologii zapyta Cię, jakie emocje czułaś w czasie ciąży. Czy bałaś się o zdrowie i życie dziecka? Może się okazać, że ciąża była zagrożona, a Ty większość czasu spędziłaś na strachu o przetrwanie dziecka. Teraz, kiedy dziecko już jest na świecie, swoim zachowaniem chce Ci pokazać, a wręcz wykrzyczeć: Mamo, ja żyję!! W pracy z dzieckiem w celu uwolnienia konfliktu często zaleca się stosowanie tzw. szeptanek

Totalna biologia tłumaczy także pewne nasze codzienne zachowania. Na przykład jeśli jesteś wcześniakiem, prawdopodobnie wszędzie zawsze jesteś przed czasem. Jeśli urodziłeś się po terminie, z pewności pomimo dobrych chęci zawsze wszędzie się spóźniasz, zgadza się? 😉

Na to uważaj!

Totalna biologia nie jest zabawą i nie powinna być stosowana przez osoby, które nie mają do tego kwalifikacji. Konsultanci biologii totalnej mają ogromną wiedzę o biologii człowieka i biologii mózgu, a także duże doświadczenie związane z pracą z drugim człowiekiem. Dlatego jeśli chcesz sobie pomóc tą metodą, sięgnij po specjalistę. Zdarzają się bowiem przypadki takich eksperymentów z biologią totalną, które kończą się popadaniem w urojone konflikty. 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *